Edukacja powinna być przyjazna, dzięki czemu dzieci i młodzież będą do niej podchodziły w odpowiedni sposób. Czy taka forma edukacji jest możliwa? Oczywiście, że tak. Wystarczy mieć tylko pod ręką odpowiednie materiały edukacyjne, dobrego nauczyciela i można zdobywać świat. Jeżeli chodzi o pedagogów, to jest to zależne od samych ludzi. Jeżeli chodzi o materiały edukacyjne, wystarczy spojrzeć tylko na ofertę wydawnictwa Nowa Era (https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era). Są to ludzie, którzy pracują nad tym, aby do uczniów zawsze docierały dopasowane podręczniki, zeszyty ćwiczeń i inne, które mają w odpowiedni sposób uporządkowaną wiedzę. W dzisiejszych czasach wielu uczniów na różnych poziomach korzysta z takich podręczników.

“Matematyka z kluczem. Klasa 4, część 1.”

Nowa Era zaprasza do wspólnej nauki matematyki. Nazywana królową nauk, dała już popalić nie jednemu uczniowi. Tylko, że jest to konieczne, jeżeli ktoś chce mieć chociaż podstawową wiedzę o ąliczeniu. Podręcznik do matematyki dla klasy czwarte, który zgodny jest z wytycznymi MEN, został opracowany przez Marcina Brauna, Agnieszkę Mańkowską i Małgorzatę Paszyńską. Od klasy czwartej zaczyna się już poważna przygoda z liczeniem, za którą uczniowie będą zdobywali oceny. Nic więc dziwnego, że muszą się oni przyłożyć do nauki, aby móc zdobywać dobre oceny. Dzięki temu podręcznikowi, który podzielony jest na kilka głównych rozdziałów, uczniowie dowiedzą się jak rozwiązywać poszczególne zadania na przykładach. Potem sami będą mogli sami liczyć takie zadania i sprawdzić, czy wszystkie pojęcia zostały przez nich zrozumiałe.

“NOWE Słowa na start! 4”

Poprawna polszczyzna to podstawa. Bez niej żaden młody człowiek nie będzie w stanie wyruszyć w świat. Anna Klimowicz i Marlena Derlukiewicz opracowały taki podręcznik, który ułatwi wszystkim uczniom poznawanie wszystkich zagadnień w klasie czwartej. W środku można znaleźć zagadnienia kulturowe, dzięki czemu młodzi ludzie mogą co nieco dowiedzieć się o własnym kraju, jak również o tradycjach, które powinny być powszechnie znane. Do tego na wszystkich czekają teksty, które mają zachęcić do czytania. Specjalnie zostały one dobrane w taki sposób, aby młodzie ludzie chętnie się za nie zabierali. Oprócz tego, w książce znaleźć można liczne ilustracje, które sprawiają, że cały podręcznik staje się przyjemniejszy. Podręcznik pomaga również opanować dzieciom podstawowe zasady gramatyki i ortografii. Uczniowie na pewno nie będą narzekać na taki podręcznik w klasie czwartej.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com